Mobil Demokrasi 888 Yayın CELL


Mobil Demokrasi 888 Yayın CELL   

Akyazı Belediyesi kendi bölgesine ait asayiş, eğitim, sağlık, kültür-sanat gibi her türlü konuda kent sakinini 888 YayınCell Belediye Bilgi Kanalı ile bilgilendiriyor.
Akyazı Belediyesi, vatandaşa gönderilen hücre bilgi mesajları yoluyla kış aylarında dikkat edilmesi gereken konulardan, kentteki sosyo-kültürel etkinliklere, çevre konularından, trafik ve sağlık gibi başlıklara, nöbetçi eczanelerden, elektrik-su kesintilerine kadar kentle ilgili birçok önemli konu vatandaşlara ücretsiz ulaştırılmaktadır. Bu proje ile belediyeler, sosyal yaşam bilinci gelişmiş, kenti ile ilgili konularda duyarlı ve fikir verebilen bireyler ile yeni bir kentli kültürü oluşturulabilmesi amaçlanmaktadır.
Bu projeyle; belediyelerin kendi bölgelerine ait tüm hizmetlerini asayiş, eğitim, sağlık vb. tüm konuları cep telefonları aracılığı ile 888 Belediye yayın kanalından vatandaşlara ulaştırması; vatandaşın da yaşadığı bölgeyle ilgili istek ve önerilerinin cep telefonları ile yerel yönetime en hızlı şekilde iletebilmesi sağlanarak katılımcı bir kentli kültürünün oluşturulması hedefleniyor.
270 karakterlik yazılı mesaj bilgi hücresi olan 888 YayınCell Belediye Kanalı cep telefonu ayarları genellikle telefonun “Mesajlar” bölümündeki “Bilgi Mesajları” kısmından yapılmaktadır.Burada “Konu Ekle”ye basarak “Konu Numarası”na 888, “Konu Adı”na ise BLD yazmaları ve “Telefon Ayarları” bölümünden “Hücre Bilgi Ekranı”nı AÇIK konuma getirmeleri gerekmektedir. Kanal ayarlarını yapan vatandaşlar, kentiyle ilgili her türlü konuda gönderilecek yayınları ücretsiz olarak cep telefonlarından okuyabilecektir.
Akyazı Belediyesi, 888 YayınCell bilgi kanalı ile kendi bölgesine ait kent sakininin sosyal ve kültürel etkinlikler, çevre konuları, yol ve hava durumu, nöbetçi eczane, emlak ve çevre temizlik vergileri gibi bilgi edinebilme hakkının karşılanması hedefleniyor.
Belediye, yayın saatleri acil durumlar dışında 08:00 : 22:00 olan ve sadece kendi sınırları içinde yer alan baz istasyonlarıyla, günde en fazla 3 mesaj göndererek yayın yapmaktadır. Yayın içeriğinde herhangi bir partiyi, makamı, grubu ön plana çıkaran ve siyasal içerikli mesajlar taşımasına izin verilmeyen bu hizmet, sadece belediye mücavir alanı içinde gerçekleştirilmektedir.
Bu sosyal proje ile; vatandaşın kendi bölgesine ait her türlü konuda bilgi edinebilme hakkını ve yaşadığı çevreye ilişkin fikir ve önerilerinin referandum yoluyla alınarak sosyal belediyecilik anlayışına yeni bir bakış kazandırılıyor.
Bu sistemle, kent sakininin ulaşım, temizlik, sağlık, eğitim gibi kendi bölgesine ait her türlü konuda öneri ve fikirlerini 3870’e (1)SMS ücret karşılığında sunarak interaktif katılımcı olabilecekleri bir platform oluşturulması hedefleniyor. Yaşadığı bölge ile ilgili önerilerini vatandaşın belediyesine ulaştırması için; “dileğini yaz ve 3870’e gönder”

 

Fonte: http://www.akyazi.bel.tr/AltSayfa.aspx?ID=4248

Deixe uma Resposta

Preencha os seus detalhes abaixo ou clique num ícone para iniciar sessão:

Logótipo da WordPress.com

Está a comentar usando a sua conta WordPress.com Terminar Sessão /  Alterar )

Google photo

Está a comentar usando a sua conta Google Terminar Sessão /  Alterar )

Imagem do Twitter

Está a comentar usando a sua conta Twitter Terminar Sessão /  Alterar )

Facebook photo

Está a comentar usando a sua conta Facebook Terminar Sessão /  Alterar )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.